3 stycznia 2008 r. zostanie zainaugurowana akcja "Podróż za jeden bilet , czyli lubię jeździć do Bydgoszczy/Torunia, bo...".

Wspólny wyjazd pociągiem z Torunia do Bydgoszczy zorganizował marszałek Piotr Całbecki. Weźmie w nim udział m.in. wiceprezydent Torunia Rafał Pietrucień. Uczestnicy wyjazdu spotkają się o godz. 9.45 na dworcu Toruń Wschodni. Stąd o godz. 10.13 wyruszą pociągiem do Bydgoszczy Leśnej (przyjazd planowany jest na godz. 11.14). Zaplanowano także przejazd autobusem MZK w Bydgoszczy.

Wyjazd do Bydgoszczy oraz promocja kampanii „Podróż za jeden bilet , czyli lubię jeździć do Bydgoszczy/Torunia, bo...” ma związek z uruchomieniem od 1 stycznia 2008 r. sprzedaży biletów aglomeracyjnych BIT City. Pozwalają one na tańsze niż dotychczas podróżowanie pociągiem z jednym biletem między Toruniem i Bydgoszczą oraz skorzystanie z przejazdu komunikacją miejską w obu miastach. Przypominamy, że od 1 stycznia 2008 r. podróżni mogą korzystać z  jednego wspólnego biletu na przejazd pociągiem na trasie Bydgoszcz-Toruń lub Toruń-Bydgoszcz, honorowany dodatkowo na liniach komunikacji miejskiej w obrębie obu miast. Cena biletu: 10,50 zł.

projekt i realizacja: MPMedia